Előadása: Az EU vízszennyezési szabályozásának jelentősége
Caroline a vízipar és a szennyeződések szakértője. Az Európai Környezetvédelmi Ügynökségnél (European Environment Agency) a vízszennyezéssel kapcsolatos munkát vezeti, ideértve a települési szennyvízkezelésről és a környezetminőségi előírásokról szóló irányelveket. Emellett ő vezeti az EEA munkáját a Víz Keretirányelv szerinti legutóbbi jelentés eredményeivel kapcsolatban. Mielőtt az EEA-hoz csatlakozott, az Egyesült Királyság Környezetvédelmi, Halászati és Vidéki Ügyek Minisztériumán dolgozott a víz- és tengerpolitika területén.
Előadása: “Az európai vízkészletekre nehezedő nyomás"
Előadása címe: Miben kell fejlődni az EU Víz Keretirányelv előírásainak eléréséhez?
Rewilding Oder Delta
A szczecini Mezőgazdasági Akadémia Élelmiszer és Halászati Karán lett hidrobiológus, majd “tengeri halászat” mesterképzést végzett. Az ichtiológia (halismeret) és a vízökológia a szakterülete. Harminc éve vesz részt Nyugat-Pomeránia folyami ökoszisztémáinak védelmében és helyreállításában, együttműködik a régió és Szczecin egyetemeivel, a Nyugat-Pomerániai Műszaki Egyetemmel és az IGB-vel (Leibniz Institute of Freshwater Ecology and Inland Fisheries). Társadalmi aktivistaként 2008 óta az Ina és Gowienica Folyók Baráti Társaságának elnöke, a Save the Rivers Coalition társalapítója, több éve a Clean Baltic Coalition tagja, és részt vett környezeti monitoring/ védelem, mezőőri és ökoturisztikai projektekben. Ezek közül a LIFEDrawaPL, INT 114 ImproRivHab és újabban pedig, a Rewilding Europe és a Rewilding Oder Delta mozgalomban. Magánéletében vadnéző túrákat vezet, fotózza a vadvilágot és horgászik.
Előadása: Az Odera delta visszavadítása - a vizes élőhelyek nagyléptékű helyreállításának előnyei
Wetlands International Europe
Paul központi alakja a Wetland International Europe nevű civil szervezetnek. A szervezet az édesvizekkel kapcsolatos EU-törvények végrehajtásának felgyorsítására, a szabad folyású folyók helyreállítására és védelmére, valamint a belvizekre vonatkozó, természetes megoldások kidolgozására törekszik európai civil szervezetekkel, hálózatokkal és partnerekkel együttműködve. Több mint három évtizedes tapasztalattal rendelkezik a környezettudomány, a stratégia kidolgozás és a kommunikáció területén az EU-ban, az Egyesült Államokban és világszerte.
Előadás: "A civil szervezetek új uniós klíma- és víz ellenállási törvényt szorgalmaznak" és "A EuroLakes bemutatása"
A REKK (Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont) Vízgazdasági Csoportjának tagjaként elsősorban a hazai, illetve a környező régióra vonatkozó vízhasználatok és vízkár-elhárítási tevékenységek gazdasági és környezeti szempontú elemzésével foglalkozik. Szakmai szemléletének alapja az általában külön-külön vizsgált ágazati tevékenységek – vízgyűjtőkre, vízkészletekre és ökoszisztéma szolgáltatásokra gyakorolt – hatásának egységes összefüggésrendszerben való értelmezése és közgazdasági elemzése.
Az előadás címe: Közgazdasági hasznok, amit a természet újraélesztésétől várhatunk
HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont, Talajtani Intézet
Előadás: Víz- és tápanyag-visszatartás mezőgazdasági kis vízgyűjtőkön – az OPTAIN projekt hazai eredményei
Global Nature Fund
Udo Gattenlöhner a németországi Hohenheimi Egyetemen szerzett agrártudományi diplomát 1990-ben. Projektigazgatóként tevékenykedett olyan civil szervezeteknél, mint a DUH (Deutsche Umwelthilfe) Environmental Action Germany vagy a Boden-tó Alapítvány (Lake Constance Foundation), valamint dolgozott a Baden-Württembergi Földművelésügyi Minisztériumban is, Stuttgartban. 1999-ben csatlakozott a Global Nature Fundhoz ügyvezető igazgatóként. Udo Gattenlöhner széleskörű fejlesztési és projekttapasztalattal rendelkezik: az együttműködés-fejlesztés, mezőgazdasági- és vízgazdálkodás, illetve vizes élőhelyek helyreállítása területén országos és nemzetközi szinten.
Előadás: “A tavak állapotának javítása a European Living Lakes Szövetség által”
© Minden jog fenntartva: Nagy Tavak és Vizes Élőhelyek Szövetsége